برگزاری جشن حافظ زیر سایه کرونا
مراسم پایانی بیستمین جشن حافظ در یک گردهمایی خصوصی تر و با تعداد نفرات کمتر در فضای باز به دلیل شیوع کرونا با اجرای احسان علیخانی که در این مراسم به عنوان بهترین چهره تلویزیونی انتخاب شد، برپا شده است.
کد خبر: ۲۵۴۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۴
به گزارش صدای ایران،مراسم پایانی جشن حافظ با حضور برگزیدگان و نامزدها در حالی امشب 25 مرداد ماه برگزار شد که قرار بود بصورت انلاین پخش شود اما این امکان فراهم نشده است.

نامزدهای این مراسم که در روزهای گذشته معرفی شدند،بدین شرح هستند که قرار است از میان آنها برگزیدگان معرفی شوند و در طول مراسم این گزارش بروز رسانی می شود:

فهرست نامزدهای بهترین فیلم مستند بیستمین جشن حافظ عبارت است از:
1. اسرار دریاچه (آرمین ایثاریان)
2. بهارستان خانه ملت (بابک بهداد)
3. تمام چیزهایی که جایشان خالیست (زینب تبریزی)
4. زنانی با گوشواره‌های باروتی (رضا فرهمند)
5. میدان جوانان سابق (مینا اکبری)
6. مهین (محمدحسین حیدری)
 
 بهترین چهره تلویزیونی احسان علیخانی

نامزدهای بهترین چهره‌های این دوره از جشن حافظ از برنامه‌هایی انتخاب شده‌ که از بعد از نوروز ۹۸ تا نوروز ۹۹ در صداوسیما یا فضای مجازی پخش شده‌اند.

فهرست نامزدها عبارتند از:

پژمان بازغی (کودک‌شو)

محمد دلاوری(تهران ۲۰)

سروش صحت (کتاب باز)

علی ضیا (فرمول یک)

احسان علیخانی (عصر جدید) برگزیده

محمدرضا علیمردانی (چهل تیکه)

مهران مدیری (دورهمی)

اسامی نامزدهای دریافت جوایز بخش تلویزیون بیستمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ از میان مجموعه‌های تلویزیونی روی آنتن رفته و شبکه نمایش خانگی منتشر شده از فروردین ۹۸ تا فروردین ۹۹ 

فهرست نامزدها به شرح زیر است:

بهترین سریال
۱. پایتخت ۶ (تهیه‌کننده: الهام غفوری)
۲. ستایش ۳ (آرمان زرین‌کوب)
۳. گاندو (مجتبی امینی)
۴. مانکن (تهیه‌کننده: ایرج محمدی)
۵. نهنگ آبی (تهیه‌کننده: سعید ملکان)
۶. هیولا (تهیه‌کننده: مهران مدیری و سید مصطفی احمدی)

بهترین بازیگر زن کمدی
۱. الناز حبیبی (دوپینگ)
۲. شیلا خداداد (هیولا)
۳. گوهر خیراندیش (هیولا)
۴. ریما رامین‌فر (پایتخت ۶)
۵. نسرین نصرتی (پایتخت ۶)
۶. شبنم مقدمی (هیولا)
 
بهترین بازیگر مرد کمدی
۱. فرهاد اصلانی (هیولا)
۲. بهرام افشاری (پایتخت ۶)
۳. محسن تنابنده (پایتخت ۶)
۴. امیرحسین رستمی (فوق‌لیسانسه‌ها)
۵. شکیب شجره (هیولا)
۶. مهران مدیری (هیولا)
 
بهترین بازیگر زن درام
۱. نازنین بیاتی (مانکن)
۲. سیما تیرانداز (از یادها رفته)
۳. لیلا حاتمی (نهنگ آبی)
۴. مریلا زارعی (مانکن)
۵. پانته‌آ سیروس (بانوی سردار)
۶. نرگس محمدی (ستایش ۳)
 
 
بهترین بازیگر مرد درام
۱. امیرحسین آرمان (مانکن)
۲. داریوش ارجمند (ستایش ۳)
۳. سعید راد (ترور خاموش)
۴. مصطفی زمانی (نهنگ آبی)
۵. ساعد سهیلی (نهنگ آبی)
۶. محمدرضا فروتن (مانکن)
 
بهترین فیلمنامه تلویزیونی
۱. پایتخت ۶ (سرپرست فیلمنامه و طراح داستان: محسن تنابنده و آرش عباسی)
۲. ستایش ۳ (سعید مطلبی)
۳. فوق‌لیسانسه‌ها (سروش صحت و ایمان صفایی)
۴. مانکن (بابک کایدان)
۵. نهنگ آبی (بهرام توکلی)
۶. هیولا (طراح داستان: پیمان قاسمخانی، نویسنده: امیر برادران)
 
بهترین کارگردانی تلویزیونی
۱. جواد افشار (گاندو)
۲. بهرام بهرامیان (از یادها رفته)
۳. فریدون جیرانی (نهنگ آبی)
۴. حسین سهیلی‌زاده (مانکن)
۵. مهران مدیری (هیولا)
۶. سیروس مقدم (پایتخت ۶)

نامزدهای سینمایی از میان فیلمهایی انتخاب شده اند که از بعد از نوروز ۹۸ تا نوروز ۹۹ در سینماها اکران شده یا تا ۱۵ اردیبهشت اکران آنلاین شده‌اند.

بهترین فیلم
1. درخونگاه (تهیه‌کننده: منصور سهراب‌پور)
2. سرخپوست (تهیه‌کننده: مجید مطلبی)
3. شبی که ماه کامل شد (تهیه‌کننده: محمدحسین قاسمی)
4. طلا (تهیه‌کنندگان: رامبد جوان و محمد شایسته)
5. قسم (تهیه‌کنندگان: الهام غفوری و جلیل شعبانی)
6. قصر شیرین (تهیه‌کننده: رضا میرکریمی)
7. ماجرای نیمروز ۲: رد خون (تهیه‌کننده: سید محمود رضوی)
8. جهان با من برقص (تهیه‌کننده: محمدرضا تخت‌کشیان)

بهترین کارگردانی
1. نرگس آبیار (شبی که ماه کامل شد)
2. سیاوش اسعدی (درخونگاه)
3. محسن تنابنده (قسم)
4. نیما جاویدی (سرخپوست)
5. پرویز شهبازی (طلا)
6. رضا میرکریمی (قصر شیرین)
7. محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز ۲: رد خون)

بهترین فیلمنامه
1. جهان با من برقص (سروش صحت و ایمان صفایی)
2. سرخپوست (نیما جاویدی)
3. شبی که ماه کامل شد (نرگس آبیار و مرتضی اصفهانی)
4. طلا (پرویز شهبازی)
5. قصر شیرین (محسن قرایی و محمد داوودی)
6. ماجرای نیمروز ۲: رد خون (ابراهیم امینی و حسین تراب‌نژاد

بهترین بازیگر مرد
1. حامد بهداد (قصر شیرین)
2. پرویز پرستویی (مطرب)
3. هادی حجازی‌فر (ماجرای نیمروز ۲: رد خون)
4. بابک حمیدیان (مسخره‌باز)
5. امین حیایی (درخونگاه)
6. آرمین رحیمیان (شبی که ماه کامل شد)
7. هوتن شکیبا (شبی که ماه کامل شد)
8. جواد عزتی (ماجرای نیمروز ۲: رد خون)
9. فرامرز قریبیان (خروج)
10. میلاد کی‌مرام (امیر)
11. نوید محمدزاده (سرخپوست)
12. علی نصیریان (مسخره‌باز)

بهترین بازیگر زن
1. مهناز افشار (قسم)
2. پریناز ایزدیار (سرخپوست)
3. پانته‌آ پناهی‌ها (درخونگاه)
4. ندا جبرائیلی (کارت پرواز)
5. نگار جواهریان (طلا)
6. سحر دولتشاهی (امیر)
7. الناز شاکردوست (شبی که ماه کامل شد)
8. ژیلا شاهی (قصر شیرین)
9. ژاله صامتی (درخونگاه)
10. فرشته صدرعرفایی (شبی که ماه کامل شد)
11. بهنوش طباطبایی (ماجرای نیمروز ۲: رد خون)
12. الهام کردا (به دنیا آمدن)
 
بهترین موسیقی متن
1. آخرین داستان (کریستف رضاعی)
2. بی‌وزنی (پیام آزادی)
3. درخونگاه (فرزین قره‌گوزلو)
4. سرخپوست (رامین کوشا)
5. شبی که ماه کامل شد (مسعود سخاوت‌دوست)
6. ماجرای نیمروز ۲: رد خون (حبیب خزایی‌فر)
 
بهترین تدوین
1. سرخپوست (عماد خدابخش)
2. شبی که ماه کامل شد (حمید نجفی‌راد)
3. طلا (پرویز شهبازی)
4. ماجرای نیمروز ۲: رد خون (محمد نجاریان)
5. مسخره‌باز (هایده صفی‌یاری)
6.  قسم (خشایار موحدیان)
 
بهترین فیلمبرداری
1. سرخپوست (هومن بهمنش)
2. شبی که ماه کامل شد (سامان لطفیان)
3. قسم (تورج اصلانی)
4. قصر شیرین (مرتضی هدایی)
5. ماجرای نیمروز ۲: رد خون (هادی بهروز)
6. مسخره‌باز (علی قاضی)
 
نشان عباس کیارستمی
1. بچه‌ای با جوراب قرمز (خداداد جلالی)
2. جهان با من برقص (سروش صحت)
3. روسی (امیرحسین ثقفی)
4. زغال (اسماعیل منصف)
5. کتاب آشپزی (سیاوش افشار)
6. مسخره‌باز (همایون غنی‌زاده)
 
بهترین دستاورد فنی و هنری
1. اجرای انیمیشن، «آخرین داستان» (به کارگردانی اشکان رهگذر)
2. طراحی صدا و صداگذاری، «آخرین داستان» (علیرضا علویان)
3. طراحی صحنه، «سرخپوست» (محسن نصرالهی)
4. طراحی چهره‌پردازی، «شبی که ماه کامل شد» (ایمان امیدواری)
5. طراحی جلوه‌های ویژه، «ماجرای نیمروز ۲:  رد خون» (جلوه‌های ویژه میدانی: ایمان کرمیان، جلوه‌های ویژه بصری: سینا قویدل)
6. طراحی صحنه و لباس، «ماجرای نیمروز ۲: رد خون» (محمدرضا شجاعی)
7. طراحی صدا، «ماجرای نیمروز ۲: رد خون» (صدابرداری: هادی ساعدمحکم، صداگذاری: مهرشاد ملکوتی)
8. طراحی جلوه‌های ویژه بصری، «مسخره‌باز» (جواد مطوری)
9. طراحی صحنه و لباس، «مسخره‌باز» (طراحی صحنه: سهیل دانش‌اشراقی، طراحی لباس: الهام معین)
10. طراحی صدا، «مسخره‌باز» (صدابرداری: محمود کاشانی، صداگذاری: امیرحسین قاسمی)

نامزدهای بهترین ترانه تیتراژ فیلم یا سریال بیستمین جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر معرفی شدند.

این نامزدها از بین فیلم‌ها یا سریال‌هایی انتخاب شده‌اند که از بعد از نوروز ۹۸ تا نوروز ۹۹ اکران یا پخش شده‌اند.

نامزدهای این بخش عبارتند از:

۱. آخرین داستان (شهرام ناظری)، قطعه «آخرین داستان» (آهنگساز: فرید الهامی)

۲. از یادها رفته (رضا یزدانی)، قطعه «عشقت» (ترانه‌سرا: مهدی ایوبی، آهنگساز: میلاد بابایی)

۳. برادر جان (سالار عقیلی)، قطعه «برادر جان» (ترانه‌سرا: حسین غیاثی‌، آهنگساز: فرید سعادتمند)

۴. سرکوب (علیرضا قربانی)، قطعه «سرکوب» (شعر: هوشنگ ابتهاج، آهنگساز: آرش گوران)

۵. نهنگ آبی (سیروان خسروی و کاوه یغمایی)، قطعه «جای من نیستی» (ترانه‌سرا: زانیار خسروی و هادی زینتی‌، آهنگساز: زانیار و سیروان خسروی‌)

۶. مانکن (فرزاد فرزین)، قطعه «مانکن» (ترانه‌سرا و آهنگساز: فرزاد فرزین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پربیننده ترین ها